Hirose Electric Co Ltd FX2C-100S-1.27DSAL(71)
FX2C-100S-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2C-100S-1.27DSAL(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN SOCKET VERT 100POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2C-100S-1.27DSAL(71).pdf
Availability of FX2C-100S-1.27DSAL(71)
QUANTITY
FX2C-100S-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2C-100S-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-FX2C-100S-1.27DSAL(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package40
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2C-100S-1.27DSAL(71)
Related LinksFX2C-100S-1, FX2C-100S-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2C-100S-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for FX2C-100S-1.27DSAL(71)
RES SMD 127 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SECURITY SUPERVISOR 3V 16-QFN datasheet.pdf
CONN PLUG SOCKET ASSY 50POS datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.15A NPA datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 TRI datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
OSC VCTCXO 24.576MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf