Hirose Electric Co Ltd FX2C-60S-1.27DSA
FX2C-60S-1.27DSA picture photo
Mfg. Part Number
FX2C-60S-1.27DSA
Brief Description
CONN RECEPT VERT 60POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2C-60S-1.27DSA.pdf
Availability of FX2C-60S-1.27DSA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FX2C-60S-1.27DSA Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2C-60S-1.27DSA
Internal Part NumberEIS-FX2C-60S-1.27DSA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package60
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2C-60S-1.27DSA
Related LinksFX2C-60S, FX2C-60S-1.27DSA Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2C-60S-1.27DSA Details Description
Related parts for FX2C-60S-1.27DSA
RES SMD 3K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
60CKT HDM D/C STACKING MOD datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 114.45VC P600 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 335MA 720 MOHM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 25A 300W datasheet.pdf
CABLE 10POS .100 JUMPER 1.5 INCH datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf