Hirose Electric Co Ltd FX2C1-60P-1.27DSA(71)
FX2C1-60P-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2C1-60P-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN HEADER VERT 60POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2C1-60P-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2C1-60P-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2C1-60P-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2C1-60P-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2C1-60P-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package60
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2C1-60P-1.27DSA(71)
Related LinksFX2C1-60P-, FX2C1-60P-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2C1-60P-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2C1-60P-1.27DSA(71)
IC MPU I960 16MHZ 132PGA datasheet.pdf
CONN HEADER ZH TOP 11POS 1.5MM datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 5% 25W TO126 datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH SAFETY TOP PLUNGER datasheet.pdf
RES 28 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
MKP 0.47UF 5% 2500VDC DRAWING T2 datasheet.pdf