Hirose Electric Co Ltd FX2C2-120P-1.27DSA
FX2C2-120P-1.27DSA picture photo
Mfg. Part Number
FX2C2-120P-1.27DSA
Brief Description
CONN HEADER VERT 120POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2C2-120P-1.27DSA.pdf
Availability of FX2C2-120P-1.27DSA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FX2C2-120P-1.27DSA Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2C2-120P-1.27DSA
Internal Part NumberEIS-FX2C2-120P-1.27DSA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package40
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2C2-120P-1.27DSA
Related LinksFX2C2-120, FX2C2-120P-1.27DSA Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2C2-120P-1.27DSA Details Description
Related parts for FX2C2-120P-1.27DSA
Crystal 4.0960MHz 30ppm 20pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 1.3W DO41 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 3A DO214AB datasheet.pdf
IC CLK FREQ GEN PCIE 400MHZ datasheet.pdf
MODEM V.92 SRL/PRL DATA/FAX 3.3V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 34 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1A 280 MOHM TH datasheet.pdf