Hirose Electric Co Ltd FX2CA-100P-1.27DSA(71)
FX2CA-100P-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA-100P-1.27DSA(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HEADER VERT 100POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA-100P-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2CA-100P-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2CA-100P-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA-100P-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2CA-100P-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package40
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA-100P-1.27DSA(71)
Related LinksFX2CA-100P-, FX2CA-100P-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA-100P-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2CA-100P-1.27DSA(71)
DIODE ZENER 3V 500MW DO35 datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .219" .109"L datasheet.pdf
IC MCU 8BIT LS 16K 34-SOIC datasheet.pdf
LED PANEL MOUNT INDICATOR WHT datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN 5CONT PIN datasheet.pdf
9P THERMOPLASTIC METALLIZED HOOD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf