Hirose Electric Co Ltd FX2CA-60P-1.27DSA(71)
FX2CA-60P-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA-60P-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN HEADER VERT 60POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA-60P-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2CA-60P-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2CA-60P-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA-60P-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2CA-60P-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package60
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA-60P-1.27DSA(71)
Related LinksFX2CA-60P-, FX2CA-60P-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA-60P-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2CA-60P-1.27DSA(71)
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 5.42K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
Connector Header 15 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 250V X7R SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
TV 4C 4#8(QUAD) SKT RECP datasheet.pdf
CTV 13C 13#22D PIN RECP datasheet.pdf
LED DVR 2CH 26W 350MA 27V NONDIM datasheet.pdf