Hirose Electric Co Ltd FX2CA-60P-1.27DSAL(71)
FX2CA-60P-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA-60P-1.27DSAL(71)
Brief Description
CONN HEADER VERT 60POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA-60P-1.27DSAL(71).pdf
Availability of FX2CA-60P-1.27DSAL(71)
QUANTITY
FX2CA-60P-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA-60P-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-FX2CA-60P-1.27DSAL(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA-60P-1.27DSAL(71)
Related LinksFX2CA-60P-1, FX2CA-60P-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA-60P-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for FX2CA-60P-1.27DSAL(71)
TRIMMER 2M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 630V NP0 2225 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
OSC XO 4.9152MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.4A 298 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 70 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 4KVDC AXIAL CAN datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C MODULE datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf