Vishay/Vitramon VJ0805D360FLXAJ
VJ0805D360FLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D360FLXAJ
Brief Description
CAP CER 36PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D360FLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D360FLXAJ
QUANTITY
VJ0805D360FLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D360FLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D360FLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D360FLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D360FLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D360FLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D360FLXAJ
CAP CER 0.022UF 1.5KV X7R 2220 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 1PH 15A 600V 4SIP datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 300 OHM 6SIP datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 8.7PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf