Hirose Electric Co Ltd FX2CA-80S-1.27DSA
FX2CA-80S-1.27DSA picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA-80S-1.27DSA
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN RECEPT VERT 80POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA-80S-1.27DSA.pdf
Availability of FX2CA-80S-1.27DSA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FX2CA-80S-1.27DSA Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA-80S-1.27DSA
Internal Part NumberEIS-FX2CA-80S-1.27DSA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package40
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA-80S-1.27DSA
Related LinksFX2CA-80, FX2CA-80S-1.27DSA Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA-80S-1.27DSA Details Description
Related parts for FX2CA-80S-1.27DSA
CONVER DC/DC 0.75 3.63V @ 6A SIP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V AXIAL datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.3V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
RECEIVER SDARS COMPLETE 44TQFN datasheet.pdf
ACS ATO/MINI PULLER:WHITE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Crimp datasheet.pdf
IC OPAMP GP 9KHZ RRO 6WLP datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf