Hirose Electric Co Ltd FX2CA1-32P-1.27DSAL(71)
FX2CA1-32P-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA1-32P-1.27DSAL(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HEADER VERT 32POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA1-32P-1.27DSAL(71).pdf
Availability of FX2CA1-32P-1.27DSAL(71)
QUANTITY
FX2CA1-32P-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA1-32P-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-FX2CA1-32P-1.27DSAL(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA1-32P-1.27DSAL(71)
Related LinksFX2CA1-32P-, FX2CA1-32P-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA1-32P-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for FX2CA1-32P-1.27DSAL(71)
IC OPAMP GP 90KHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
CARDEDGE 10POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf