Hirose Electric Co Ltd FX2CA1-40P-1.27DSA(71)
FX2CA1-40P-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA1-40P-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN HEADER VERT 40POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA1-40P-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2CA1-40P-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2CA1-40P-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA1-40P-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2CA1-40P-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package80
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA1-40P-1.27DSA(71)
Related LinksFX2CA1-40P-, FX2CA1-40P-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA1-40P-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2CA1-40P-1.27DSA(71)
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.25A 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 135MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 50MA 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3200K 2SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN SOCKET F4S .4MM 10POS SMD datasheet.pdf