Hirose Electric Co Ltd FX2CA2-40S-1.27DSA(71)
FX2CA2-40S-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA2-40S-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN RECEPT VERT 40POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA2-40S-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2CA2-40S-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2CA2-40S-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA2-40S-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2CA2-40S-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package80
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA2-40S-1.27DSA(71)
Related LinksFX2CA2-40S-, FX2CA2-40S-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA2-40S-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2CA2-40S-1.27DSA(71)
IC MPU SCC 18MHZ 100QFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
DIE SET RJ45 10 POS AMP datasheet.pdf
CONN HDR 10.16MM R/A PCB 5POS datasheet.pdf