Hirose Electric Co Ltd FX4B1-32P-1.27SV(99)
FX4B1-32P-1.27SV(99) picture photo
Mfg. Part Number
FX4B1-32P-1.27SV(99)
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
Brief Description
CONN HDR 32POS 1.27MM
Datasheet Download
FX4B1-32P-1.27SV(99).pdf
Availability of FX4B1-32P-1.27SV(99)
QUANTITY
FX4B1-32P-1.27SV(99) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX4B1-32P-1.27SV(99)
Internal Part NumberEIS-FX4B1-32P-1.27SV(99)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
SeriesFX4
PackagingTray
Connector TypeHeader, Outer Shroud Contacts
Number of Positions32
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.197" (5.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX4B1-32P-1.27SV(99)
Related LinksFX4B1-32P-, FX4B1-32P-1.27SV(99) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX4B1-32P-1.27SV(99) Details Description
Related parts for FX4B1-32P-1.27SV(99)
CAP CER 1UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X18 15NS 128QFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 63.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
OSC TCXO 12.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf