Hirose Electric Co Ltd FX4B2-60S-1.27SV(71)
FX4B2-60S-1.27SV(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX4B2-60S-1.27SV(71)
Brief Description
CONN RECEPT 60POS 1.27MM
Datasheet Download
FX4B2-60S-1.27SV(71).pdf
Availability of FX4B2-60S-1.27SV(71)
QUANTITY
FX4B2-60S-1.27SV(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX4B2-60S-1.27SV(71)
Internal Part NumberEIS-FX4B2-60S-1.27SV(71)
Number of Positions60
Pitch0.050" (1.27mm)
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.236" (6.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX4B2-60S-1.27SV(71)
Related LinksFX4B2-60S-, FX4B2-60S-1.27SV(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX4B2-60S-1.27SV(71) Details Description
Related parts for FX4B2-60S-1.27SV(71)
CAP PUSHBUTTON ROUND WHITE datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 106.25MHZ 10-LCCC datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W HYBRITRON LINEAR datasheet.pdf
TRIMMER 47K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 122MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 909 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N CH 80V 180A TO220 datasheet.pdf
IC PCIE SIGNAL REPEATER 36QFN datasheet.pdf
LABEL THERMAL TRANSFER datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf