Hirose Electric Co Ltd FX4B3-32P-1.27SV(71)
FX4B3-32P-1.27SV(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX4B3-32P-1.27SV(71)
Brief Description
CONN HDR 32POS 1.27MM
Datasheet Download
FX4B3-32P-1.27SV(71).pdf
Availability of FX4B3-32P-1.27SV(71)
QUANTITY
FX4B3-32P-1.27SV(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX4B3-32P-1.27SV(71)
Internal Part NumberEIS-FX4B3-32P-1.27SV(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions32
Pitch0.050" (1.27mm)
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.275" (6.99mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX4B3-32P-1.27SV(71)
Related LinksFX4B3-32P-, FX4B3-32P-1.27SV(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX4B3-32P-1.27SV(71) Details Description
Related parts for FX4B3-32P-1.27SV(71)
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN BUTT SPLICE 16-14AWG 25PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
32V CERAMIC GBC 8A 100PACK datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 2POS SLD CUP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf