Hirose Electric Co Ltd FX4B3-40P-1.27SV(93)
FX4B3-40P-1.27SV(93) picture photo
Mfg. Part Number
FX4B3-40P-1.27SV(93)
Brief Description
CONN HDR 40POS 1.27MM
Datasheet Download
FX4B3-40P-1.27SV(93).pdf
Availability of FX4B3-40P-1.27SV(93)
QUANTITY
FX4B3-40P-1.27SV(93) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX4B3-40P-1.27SV(93)
Internal Part NumberEIS-FX4B3-40P-1.27SV(93)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Positions40
Pitch0.050" (1.27mm)
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.275" (6.99mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX4B3-40P-1.27SV(93)
Related LinksFX4B3-40P-, FX4B3-40P-1.27SV(93) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX4B3-40P-1.27SV(93) Details Description
Related parts for FX4B3-40P-1.27SV(93)
IC ADC 8-BIT HS 20-DIP datasheet.pdf
IC CTLR OVP W/FET 5.80V 8-UDFN datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6V 20% AXIAL datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
COUNTER LCD 8 CHAR 115/230V PNL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 1.6A datasheet.pdf