Fox Electronics FXO-HC325R-25.65
FXO-HC325R-25.65 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC325R-25.65
Brief Description
OSCILLATOR XO 25.65MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC325R-25.65.pdf
Availability of FXO-HC325R-25.65
QUANTITY
FXO-HC325R-25.65 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC325R-25.65
Internal Part NumberEIS-FXO-HC325R-25.65
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC32
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency25.65MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC325R-25.65
Related LinksFXO-HC32, FXO-HC325R-25.65 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC325R-25.65 Details Description
Related parts for FXO-HC325R-25.65
LED SLIDE T2 YELLOW 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CRIMPER MOD PLUG-RATCHET. datasheet.pdf
UM10-3624 SAFETY MAT 10M CABLE datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf