Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-94-1
TNM6-12.7-94-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-94-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 94MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-94-1.pdf
Availability of TNM6-12.7-94-1
QUANTITY
TNM6-12.7-94-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-94-1
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-94-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height3.701" (94.00mm)
Length - Overall3.701" (94.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-94-1
TNM6-12.7-94-1 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-94-1
CONN PLUG 56POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 60V datasheet.pdf
TVS DIODE SOD923 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN datasheet.pdf
SHIELDED DC MICRO-MIZER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 1.3W DO41 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
HDM SMPO130F210O T 60794 datasheet.pdf
LED XLAMP 5000K WHITE 36V SMD datasheet.pdf