Fox Electronics FXO-HC330R-21.7728
FXO-HC330R-21.7728 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC330R-21.7728
Brief Description
OSC XO 21.7728MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC330R-21.7728.pdf
Availability of FXO-HC330R-21.7728
QUANTITY
FXO-HC330R-21.7728 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC330R-21.7728
Internal Part NumberEIS-FXO-HC330R-21.7728
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC33
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency21.7728MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC330R-21.7728
Related LinksFXO-HC330, FXO-HC330R-21.7728 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC330R-21.7728 Details Description
Related parts for FXO-HC330R-21.7728
TRIMMER 500K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 16SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 1.7KVDC AXIAL datasheet.pdf
ST-BEWITHMOV150V datasheet.pdf
RES 511K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 160MA 6.3 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
IC OCTAL TRANSPAR LATCH 20QFN datasheet.pdf
PCB PLUG 180 5.00MM 8 POLE datasheet.pdf