ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS64LV25616AL-12BLA3-TR
IS64LV25616AL-12BLA3-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS64LV25616AL-12BLA3-TR
Brief Description
IC SRAM 4MBIT 12NS 48MINIBGA
Datasheet Download
IS64LV25616AL-12BLA3-TR.pdf
Availability of IS64LV25616AL-12BLA3-TR
QUANTITY
IS64LV25616AL-12BLA3-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS64LV25616AL-12BLA3-TR
Internal Part NumberEIS-IS64LV25616AL-12BLA3-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size4M (256K x 16)
Speed12ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case48-TFBGA
Supplier Device Package48-miniBGA (8x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS64LV25616AL-12BLA3-TR
IS64LV25616AL-12BLA3-TR Details Description
Related parts for IS64LV25616AL-12BLA3-TR
IC DUAL RETRIG MULTIVIB 16-SOIC datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT FC-FC 12-PLEX datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
HIGH TEMPERATURE RING TONGUE TER datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf