Fox Electronics FXO-HC330R-250
FXO-HC330R-250 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC330R-250
Brief Description
OSC XO 250.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC330R-250.pdf
Availability of FXO-HC330R-250
QUANTITY
FXO-HC330R-250 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC330R-250
Internal Part NumberEIS-FXO-HC330R-250
TypeXO (Standard)
Frequency250MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC330R-250
Related LinksFXO-HC3, FXO-HC330R-250 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC330R-250 Details Description
Related parts for FXO-HC330R-250
CAP ALUM 39000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
SCR PHASE CONT 1600V 990A B-PUK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 75A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 8POS datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 20MM-200MM PREWIR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T412 datasheet.pdf
ABV SW SPST-NO IMP SHRT RLLR LVR datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf