Fox Electronics FXO-HC335-25
FXO-HC335-25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC335-25
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC335-25.pdf
Availability of FXO-HC335-25
QUANTITY
FXO-HC335-25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC335-25
Internal Part NumberEIS-FXO-HC335-25
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC335-25
Related LinksFXO-HC, FXO-HC335-25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC335-25 Details Description
Related parts for FXO-HC335-25
IC REG CTRLR BUCK PWM CM SOT23-6 datasheet.pdf
ADAPTER 8DIP POWERICE/POWERIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 2506 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU ARM7 288KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 45UF 10% 500VDC RAD 4LD datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE 6 OHM SMD datasheet.pdf