Fox Electronics FXO-HC335-63
FXO-HC335-63 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC335-63
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 63.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC335-63.pdf
Availability of FXO-HC335-63
QUANTITY
FXO-HC335-63 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC335-63
Internal Part NumberEIS-FXO-HC335-63
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC33
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency63MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC335-63
Related LinksFXO-HC, FXO-HC335-63 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC335-63 Details Description
Related parts for FXO-HC335-63
TRANS PREBIAS DUAL PNP SSSMINI6 datasheet.pdf
IC DRVR/RCVR 5.5V RS232 16-SOIC datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 512MB datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.5PF 100V 0805 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 12.3K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 28V 16A 448W datasheet.pdf
RES 3K OHM 1W 1% RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 40W datasheet.pdf