Fox Electronics FXO-HC335R-80
FXO-HC335R-80 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC335R-80
Brief Description
OSC XO 80.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC335R-80.pdf
Availability of FXO-HC335R-80
QUANTITY
FXO-HC335R-80 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC335R-80
Internal Part NumberEIS-FXO-HC335R-80
SeriesXPRESSO™ FXO-HC33
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC335R-80
Related LinksFXO-HC, FXO-HC335R-80 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC335R-80 Details Description
Related parts for FXO-HC335R-80
IC OPAMP GP 700KHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 80VDC datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM datasheet.pdf