Fox Electronics FXO-HC520R-125
FXO-HC520R-125 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC520R-125
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC520R-125.pdf
Availability of FXO-HC520R-125
QUANTITY
FXO-HC520R-125 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC520R-125
Internal Part NumberEIS-FXO-HC520R-125
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC52
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC520R-125
Related LinksFXO-HC5, FXO-HC520R-125 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC520R-125 Details Description
Related parts for FXO-HC520R-125
FIXED IND 15UH 145MA 2.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 66POS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 60POS datasheet.pdf
EUROCARD TYPE C datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS SKT datasheet.pdf
RES 820 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PIN 10POS 2MM DUAL TH datasheet.pdf
RES 56.341K OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf