Fox Electronics FXO-HC525-106.25
FXO-HC525-106.25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC525-106.25
Brief Description
OSC XO 106.25MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC525-106.25.pdf
Availability of FXO-HC525-106.25
QUANTITY
FXO-HC525-106.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC525-106.25
Internal Part NumberEIS-FXO-HC525-106.25
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC525-106.25
Related LinksFXO-HC52, FXO-HC525-106.25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC525-106.25 Details Description
Related parts for FXO-HC525-106.25
RES SMD 309 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC INVERTER UHS DUAL SC70-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN FFC/FPC RCPT HSG 5POS 2.54 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A SOT223 datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 5K SPI 8DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STR NO DRAIN HOLE datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC MCU 32BIT CORTEX datasheet.pdf
1500UF 250V 35X105MM 105C 5000H datasheet.pdf