Fox Electronics FXO-HC525R-133.333
FXO-HC525R-133.333 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC525R-133.333
Brief Description
OSC XO 133.333MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC525R-133.333.pdf
Availability of FXO-HC525R-133.333
QUANTITY
FXO-HC525R-133.333 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC525R-133.333
Internal Part NumberEIS-FXO-HC525R-133.333
TypeXO (Standard)
Frequency133.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC525R-133.333
Related LinksFXO-HC525, FXO-HC525R-133.333 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC525R-133.333 Details Description
Related parts for FXO-HC525R-133.333
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 1.5K OHM 20SSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 24POS 2MM T/H datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 320MW SOD323 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 0.8MM SMD VERT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
SR BTS VW SS 9 ASY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
MINIFLEX CLIP TO 4MM J SILIC 0.4 datasheet.pdf