Fox Electronics FXO-HC530-1.8432
FXO-HC530-1.8432 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC530-1.8432
Brief Description
OSC XO 1.8432MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC530-1.8432.pdf
Availability of FXO-HC530-1.8432
QUANTITY
FXO-HC530-1.8432 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC530-1.8432
Internal Part NumberEIS-FXO-HC530-1.8432
TypeXO (Standard)
Frequency1.8432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC530-1.8432
Related LinksFXO-HC53, FXO-HC530-1.8432 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC530-1.8432 Details Description
Related parts for FXO-HC530-1.8432
IC REG LDO ADJ D2PAK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 0.009 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
SSR GN3 3-PHASE 25A 18-36VAC datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
VAPOR SEAL datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf