Fox Electronics FXO-HC530-19.132867
FXO-HC530-19.132867 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC530-19.132867
Brief Description
OSC XO 19.132867MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC530-19.132867.pdf
Availability of FXO-HC530-19.132867
QUANTITY
FXO-HC530-19.132867 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC530-19.132867
Internal Part NumberEIS-FXO-HC530-19.132867
TypeXO (Standard)
Frequency19.132867MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC530-19.132867
Related LinksFXO-HC530, FXO-HC530-19.132867 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC530-19.132867 Details Description
Related parts for FXO-HC530-19.132867
IDC CABLE - HKC40H/AE40M/X datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 2.2A 58 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 275MA 1.7 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SFP+ 1X1 CAGE W/HOLE datasheet.pdf
RES SMD 1.54 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf