Fox Electronics FXO-HC530R-133.25
FXO-HC530R-133.25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC530R-133.25
Brief Description
OSC XO 133.25MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC530R-133.25.pdf
Availability of FXO-HC530R-133.25
QUANTITY
FXO-HC530R-133.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC530R-133.25
Internal Part NumberEIS-FXO-HC530R-133.25
TypeXO (Standard)
Frequency133.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)55mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC530R-133.25
Related LinksFXO-HC53, FXO-HC530R-133.25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC530R-133.25 Details Description
Related parts for FXO-HC530R-133.25
IC 3-8 DECODER/DEMUX 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A TO92-3 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 5-15V 3.33A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 5.7A SC-74 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE SKT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
RES 953K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf