Fox Electronics FXO-HC530R-133.33
FXO-HC530R-133.33 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC530R-133.33
Brief Description
OSC XO 133.33MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC530R-133.33.pdf
Availability of FXO-HC530R-133.33
QUANTITY
FXO-HC530R-133.33 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC530R-133.33
Internal Part NumberEIS-FXO-HC530R-133.33
TypeXO (Standard)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)55mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC530R-133.33
Related LinksFXO-HC53, FXO-HC530R-133.33 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC530R-133.33 Details Description
Related parts for FXO-HC530R-133.33
JUMPER-H2730TR/C2016B/X 4" datasheet.pdf
IC CTLR QPWM 2PH FOR IMV 48TQFN datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD 2.5V 16QFN datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" STACKING datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 3.3VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 100 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS INLINE SKT SLD datasheet.pdf
RES 10.408K OHM 0.3W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 0.4MM SMD datasheet.pdf
220UF 450V 30X45MM 85C 5000H datasheet.pdf