Fox Electronics FXO-HC530R-25
FXO-HC530R-25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC530R-25
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC530R-25.pdf
Availability of FXO-HC530R-25
QUANTITY
FXO-HC530R-25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC530R-25
Internal Part NumberEIS-FXO-HC530R-25
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC530R-25
Related LinksFXO-HC, FXO-HC530R-25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC530R-25 Details Description
Related parts for FXO-HC530R-25
HEAT SHRINK BLACK 1" X 4' datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
TERM TAB FAST 18-20AWG MAG-MATE datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND WHITE datasheet.pdf
CAP CER 22PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 50 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 8 8S SLVR datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf