Fox Electronics FXO-HC535-12.28
FXO-HC535-12.28 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC535-12.28
Brief Description
OSCILLATOR XO 12.28MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC535-12.28.pdf
Availability of FXO-HC535-12.28
QUANTITY
FXO-HC535-12.28 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC535-12.28
Internal Part NumberEIS-FXO-HC535-12.28
TypeXO (Standard)
Frequency12.28MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC535-12.28
Related LinksFXO-HC5, FXO-HC535-12.28 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC535-12.28 Details Description
Related parts for FXO-HC535-12.28
BOX ABS ALMOND 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
IC SRL ADC 8CH 12BIT 2.7V 20-DIP datasheet.pdf
SOCKET BRIDGE AC FOR P2RF datasheet.pdf
IC DGTL POT 100K 129TAPS 8-MSOP datasheet.pdf
LED ASMT-AX00 WARM WHT 3275K SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf