Fox Electronics FXO-HC535-13.56
FXO-HC535-13.56 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC535-13.56
Brief Description
OSCILLATOR XO 13.56MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC535-13.56.pdf
Availability of FXO-HC535-13.56
QUANTITY
FXO-HC535-13.56 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC535-13.56
Internal Part NumberEIS-FXO-HC535-13.56
TypeXO (Standard)
Frequency13.56MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC535-13.56
Related LinksFXO-HC5, FXO-HC535-13.56 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC535-13.56 Details Description
Related parts for FXO-HC535-13.56
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 1W datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
DIODE GPP 1.5A 600V GBL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
LACING TAPE WHITE 500YDS datasheet.pdf
HD-I 5SMPO055F120O LEADMAKER datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 2.5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf