Fox Electronics FXO-HC535-49.8757
FXO-HC535-49.8757 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC535-49.8757
Brief Description
OSC XO 49.8757MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC535-49.8757.pdf
Availability of FXO-HC535-49.8757
QUANTITY
FXO-HC535-49.8757 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC535-49.8757
Internal Part NumberEIS-FXO-HC535-49.8757
TypeXO (Standard)
Frequency49.8757MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC535-49.8757
Related LinksFXO-HC53, FXO-HC535-49.8757 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC535-49.8757 Details Description
Related parts for FXO-HC535-49.8757
IC DUAL DIFF LINE DRIVER 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 103VC SMB datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
LED GREEN DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 675MA 210 MOHM datasheet.pdf
CONN COAX PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf