Fox Electronics FXO-HC535R-24
FXO-HC535R-24 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC535R-24
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC535R-24.pdf
Availability of FXO-HC535R-24
QUANTITY
FXO-HC535R-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC535R-24
Internal Part NumberEIS-FXO-HC535R-24
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC535R-24
Related LinksFXO-HC, FXO-HC535R-24 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC535R-24 Details Description
Related parts for FXO-HC535R-24
MOSFET N-CH 40V 18A 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC PLL FRAC-N FREQ SYNTH 16TSSOP datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P2C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG RED 500' datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf