Fox Electronics FXO-HC535R-29.4912
FXO-HC535R-29.4912 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC535R-29.4912
Brief Description
OSC XO 29.4912MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC535R-29.4912.pdf
Availability of FXO-HC535R-29.4912
QUANTITY
FXO-HC535R-29.4912 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC535R-29.4912
Internal Part NumberEIS-FXO-HC535R-29.4912
TypeXO (Standard)
Frequency29.4912MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC535R-29.4912
Related LinksFXO-HC535, FXO-HC535R-29.4912 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC535R-29.4912 Details Description
Related parts for FXO-HC535R-29.4912
IC EEPROM 1KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC 4-BIT SYNC BIN COUNTER 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN BARRIER BLOCK COVER 15POS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 67MM datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
508 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
381 TB SOCKET RA datasheet.pdf
RES SMD 0.0003 OHM 1% 7W 2726 datasheet.pdf