Fox Electronics FXO-HC535R-33.33
FXO-HC535R-33.33 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC535R-33.33
Brief Description
OSCILLATOR XO 33.33MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC535R-33.33.pdf
Availability of FXO-HC535R-33.33
QUANTITY
FXO-HC535R-33.33 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC535R-33.33
Internal Part NumberEIS-FXO-HC535R-33.33
TypeXO (Standard)
Frequency33.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC535R-33.33
Related LinksFXO-HC53, FXO-HC535R-33.33 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC535R-33.33 Details Description
Related parts for FXO-HC535R-33.33
IC FLASH 4MBIT 90NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 17/20POS DUAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IGBT 1200V 200A 833W TO264 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A MPG06 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 100A 8VSON datasheet.pdf