Fox Electronics FXO-HC536-29.4912
FXO-HC536-29.4912 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC536-29.4912
Brief Description
OSC XO 29.4912MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC536-29.4912.pdf
Availability of FXO-HC536-29.4912
QUANTITY
FXO-HC536-29.4912 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC536-29.4912
Internal Part NumberEIS-FXO-HC536-29.4912
TypeXO (Standard)
Frequency29.4912MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC536-29.4912
Related LinksFXO-HC53, FXO-HC536-29.4912 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC536-29.4912 Details Description
Related parts for FXO-HC536-29.4912
TRIAC SENS GATE 600V 1A SOT223 datasheet.pdf
3101LF METRAL RCT STR PF 4X6 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10PWR 28SGL 1.57MM datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 15.62MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 63.4 OHM 1% 10W datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 2W DO204AL datasheet.pdf