Fox Electronics FXO-HC536-75.5244
FXO-HC536-75.5244 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC536-75.5244
Brief Description
OSC XO 75.5244MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC536-75.5244.pdf
Availability of FXO-HC536-75.5244
QUANTITY
FXO-HC536-75.5244 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC536-75.5244
Internal Part NumberEIS-FXO-HC536-75.5244
TypeXO (Standard)
Frequency75.5244MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC536-75.5244
Related LinksFXO-HC53, FXO-HC536-75.5244 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC536-75.5244 Details Description
Related parts for FXO-HC536-75.5244
HEADER OPEN .018"DIA .300 8POS datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 250V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS2066C-293 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE10 M25 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X55MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
RES 66.76 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf