Fox Electronics FXO-HC538-22
FXO-HC538-22 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC538-22
Brief Description
OSC XO 22.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC538-22.pdf
Availability of FXO-HC538-22
QUANTITY
FXO-HC538-22 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC538-22
Internal Part NumberEIS-FXO-HC538-22
TypeXO (Standard)
Frequency22MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC538-22
Related LinksFXO-HC, FXO-HC538-22 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC538-22 Details Description
Related parts for FXO-HC538-22
LED SUPPLY CC BUCK 2-38V 350MA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 1.2KVDC RAD datasheet.pdf
LAMP NEON PNL MNT 125V GREEN datasheet.pdf
CARD GUIDE ANTISTAT 8.5X.078 BLK datasheet.pdf
LED AMBER 605NM RA ASSY datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5.7PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN PRESSURE BLOOK FOR SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS SKT CRIMP datasheet.pdf