Fox Electronics FXO-HC725R-125
FXO-HC725R-125 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC725R-125
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC725R-125.pdf
Availability of FXO-HC725R-125
QUANTITY
FXO-HC725R-125 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC725R-125
Internal Part NumberEIS-FXO-HC725R-125
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC725R-125
Related LinksFXO-HC7, FXO-HC725R-125 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC725R-125 Details Description
Related parts for FXO-HC725R-125
CONN PLUG 6 POS METRIMATE datasheet.pdf
CONN 2MM HM PLUG 133POS STR GOLD datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 580MA 2 OHM TH datasheet.pdf