Fox Electronics FXO-HC726R-32
FXO-HC726R-32 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC726R-32
Brief Description
OSC XO 32.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC726R-32.pdf
Availability of FXO-HC726R-32
QUANTITY
FXO-HC726R-32 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC726R-32
Internal Part NumberEIS-FXO-HC726R-32
TypeXO (Standard)
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC726R-32
Related LinksFXO-HC, FXO-HC726R-32 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC726R-32 Details Description
Related parts for FXO-HC726R-32
LOCKOUT KIT FOR MAINTENANCE DPMT datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 5V datasheet.pdf
INSERT 6P6C JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
LEVEL V ASSY DR .125CL, 10 datasheet.pdf
CON TERMINAL BLOCK SPRING CLAMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf