Fox Electronics FXO-HC726R-50
FXO-HC726R-50 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC726R-50
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC726R-50.pdf
Availability of FXO-HC726R-50
QUANTITY
FXO-HC726R-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC726R-50
Internal Part NumberEIS-FXO-HC726R-50
SeriesXPRESSO™ FXO-HC72
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC726R-50
Related LinksFXO-HC, FXO-HC726R-50 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC726R-50 Details Description
Related parts for FXO-HC726R-50
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 140MA 9.7 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
DGTL ISO 600V GEN PURP datasheet.pdf
CTV 26C 26#20 PIN PLUG datasheet.pdf
TV 30C MIXED PIN PLUG datasheet.pdf
150UF 7.5V 10X16 105C RAD datasheet.pdf