Fox Electronics FXO-HC730-0.751234
FXO-HC730-0.751234 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730-0.751234
Brief Description
OSC XO 751.234KHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730-0.751234.pdf
Availability of FXO-HC730-0.751234
QUANTITY
FXO-HC730-0.751234 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730-0.751234
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730-0.751234
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency751.234kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730-0.751234
Related LinksFXO-HC730, FXO-HC730-0.751234 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730-0.751234 Details Description
Related parts for FXO-HC730-0.751234
CONN EDGE DUAL .050 R/A 90 POS datasheet.pdf
LED 7-SEG .3" RED 632NM CA datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CAP CER 10PF 10V NP0 0603 datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 520MA 1.15 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
HOUSING datasheet.pdf
CAP FILM 12UF 5% 310VAC datasheet.pdf