Rohm Semiconductor TRR10EZPF2873
TRR10EZPF2873 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPF2873
Brief Description
RES SMD 287K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPF2873.pdf
Availability of TRR10EZPF2873
QUANTITY
TRR10EZPF2873 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPF2873
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPF2873
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPF2873
Related LinksTRR10E, TRR10EZPF2873 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPF2873 Details Description
Related parts for TRR10EZPF2873
DIP CABLE - CDR24G/AE24M/CDR24G datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 34POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4PIN CRIMP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 204W 12V 17A datasheet.pdf