Fox Electronics FXO-HC730-39
FXO-HC730-39 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730-39
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 39.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730-39.pdf
Availability of FXO-HC730-39
QUANTITY
FXO-HC730-39 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730-39
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730-39
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency39MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730-39
Related LinksFXO-HC, FXO-HC730-39 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730-39 Details Description
Related parts for FXO-HC730-39
IC REG LDO 8V 1A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 1206 datasheet.pdf
IC CABLE DVR SERIAL DGTL 16WQFN datasheet.pdf
FUSE 1.5A 600V FAST UL CSA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 84PLCC datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.4W 3017 datasheet.pdf