Fox Electronics FXO-HC730-64.5
FXO-HC730-64.5 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730-64.5
Brief Description
OSCILLATOR XO 64.5MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730-64.5.pdf
Availability of FXO-HC730-64.5
QUANTITY
FXO-HC730-64.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730-64.5
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730-64.5
TypeXO (Standard)
Frequency64.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730-64.5
Related LinksFXO-HC7, FXO-HC730-64.5 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730-64.5 Details Description
Related parts for FXO-HC730-64.5
TERM RING NON INS 22-18AWG datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
2.0" YELLOW VINYL 250'/RL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 48POS WALL MNT SKT datasheet.pdf