Fox Electronics FXO-HC730-80
FXO-HC730-80 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730-80
Brief Description
OSC XO 80.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730-80.pdf
Availability of FXO-HC730-80
QUANTITY
FXO-HC730-80 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730-80
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730-80
TypeXO (Standard)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730-80
Related LinksFXO-HC, FXO-HC730-80 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730-80 Details Description
Related parts for FXO-HC730-80
CAP FILM 4.7UF 20% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
IC DAS 16BIT 4CH 200KSPS 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.1A 46 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 19.81MM datasheet.pdf
CAP MICA 19PF 5% 500V SMD datasheet.pdf