Fox Electronics FXO-HC730R-14.7456
FXO-HC730R-14.7456 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730R-14.7456
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730R-14.7456.pdf
Availability of FXO-HC730R-14.7456
QUANTITY
FXO-HC730R-14.7456 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730R-14.7456
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730R-14.7456
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730R-14.7456
Related LinksFXO-HC730, FXO-HC730R-14.7456 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730R-14.7456 Details Description
Related parts for FXO-HC730R-14.7456
IC FPGA 329 I/O 456FBGA datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 43POS WALL MT PINS datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X4 BLANK YELLOW datasheet.pdf
CAP FILM 3.9UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 1KV N750 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 160 OHM 5W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 165 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 130UH 137MA 5.45 OHM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 3A DO214AB datasheet.pdf